Nel – Trabant 601

Rasowy Trabant 601 z 1971 roku.

Nelka w notkach

Historia
N. z pierwszym właścicielem i jego synem.  Jej przygoda zaczęła się w wakacje ( szkolne ) 1971. Narodziła się w Zwickau jak zdecydowana większość trabantów 🙂
Wyjechała z fabryki na 3 miesiące przed końcem owego roku i trafiła do Naszego pięknego kraju. Trafiła na Suwalszczyznę i służyła pięknie i stosunkowo rzadko pewnej rodzince.
Pierwszy właściciel trzymał ją do końca swojego żywota. Następnie poszła w spadku do członków rodziny, którzy powiadomili ‘dalszego członka rodziny’, który jest maniakiem, że auto jest na sprzedaż.

  I jak zadzwonili, tak Romek aka Deluks pojechał do Ełku po to autko. I tak je chomikował przed 1 rok 3 miesiące i 23 dni, gdy nagle przeżył kryzys, w którym sprzedał wszystkie swoje trabanty wraz z tysiącem części.

Taką ją zobaczyłem pierwszy raz.  Moja i Nelki historia zaczęła się pisać 23 października 2006r. Odwoziłem Elizę do domu standardową drogą, gdy nagle zza zakrętu wyłoniła się Ona. Natychmiast zatrzymałem się obok i ją dokładnie obejrzałem i cykłem fotki telefonem. Zajarany jak gwizdek stanem i rocznikiem auta odwiozłem Elike i wróciłem do domu. Tam pokazałem tacie zdjęcia i tata napisał karteczkę, że chętnie ją przygarniemy :). Odjechałem i karteczkę zostawiłem za wycieraczką.
Minęły 2 dni gdy otrzymałem telefon od Deluksa. Od razu ustaliliśmy termin spotkania i pewne oczekiwania co do sprzedaży. Już byłem zajarany jak żaróweczka i dodatkowo ze sobą wziąłem Michała. Jak ja wcześniej tak i on stwierdził, że stan jest super 🙂 Bez większego namysłu rzuciłem cenę i doszło do transakcji :).
25 października 2006 roku stała się moją własnością, a może ja jej ?

Może teraz nieco o Nelce…

Rok produkcji: 1971
Model: Trabant 601
Wersja nadwozia: Limuzyna
Wersja wyposażenia:
   – Oryginalnie: Standardowa
   – Docelowa: de luxe
Silnik: Oryginalny 595cm3
Przebieg:
   – Podczas zakupu: 34561
   – Obecnie: 35158
Kolor:
   – Oryginalnie: biały
   – Po remoncie: biały z czerwonym dachem i dodatkami.
Koła:
   – Oryginalne, trabantowe z pierwszych lat produckji, 13″ z aluminiowymi dekielkami w srebrnym.
   – Poszerzane, trabantowe z rocznika 1969-1978, 13″ z aluminiowymi dekielkami w kolorze czerwonym – plan
Wnętrze:
   – Oryginalnie: stara deska, białe tapicerki ( leżą na strychu )
   – Po remoncie: biało-czerwone w lakierze jak i w skórze dodatkowo jakieś skromne ca – plan